המשורר המזמר שהפך לפרופ' לפרמקולוגיה ורפואת ילדים

11046341_10206705754592103_2930428821245687562_n

האם שמעתם על ד״ר גידי קורן? פארמקולוג – רופא ילדים- נחשב להצלחה בין לאומית בספרי רפואה והמחקרים שכותב ומפרסם

מתגורר בקנדה ומנהל 80 אנשי רפואה תחתיו, בבית חולים לילדים הטוב ביותר בקנדה אולי גם בעולם.

מדוע אני שואל?-התשובה היא ששמו נקשר וממותג מאוד עם אחים ואחיות- בהיותו סטודנט לרפואה בשנות ה 60 הוא יזם והקים קבוצה ששמה היה ״האחים והחיות״ שהביאה שמחה רבה לליבותיהם של אלפי אנשים בישראל ובעולם כולו.

אז ״ אחים ואחיות ״( מרפאים ומרפאות) הם נתינה ואכפתיות לצד ידע רפואי רב ונלמד באקדמיה, שמאפשר להם לנהל את תהליך הריפוי מהמחלה כדי להשיבנו הביתה מבית חולים בריאים ושלמים.

עבודתם של צוותי הרפואה בבית חולים- ( רופאים ואחיות מומחיות ומנהלות מחלקות) – אחראית וקשה ותחת לחץ, בדומה לעבודתם של טייסים וטייסות. הלחץ עליהם הוא תמידי ואף יותר מהלחץ על הטיס. ולכן אני חושב ומציע לציבור ולקברניטי המדינה, להתיחס אל בית חולים כאילו הוא מטוס שתפקידו להביא אותנו למקום מבטחים-ועל כל כללי הבטיחות והמנוחה, לחול גם על הצוותים הרפואיים. בדיוק כמו שחלים על צוותי אוויר ותעופה.

הקבוצה משמחת הלבבות שהקים ד״ר גידי קורן, בעצם הייתה להקה מוצלחת והזמרת סוזי מילר שהגיע אליה מסדרת הטלויזיה ללימוד אנגלית בטלויזיה החינוכית-שימחה לבבות בשירתה עם המבטא האמריקאי – ורבים מאיתנו למדנו אנגלית בזכותה.

אז אם ילדכם/ ילדתכם – שרים כותבים ומנגנים, תדעו שהם יכולים להיות בני אדם אוהבי אדם בבגרותם-רופאים כמו ד״ר גידי קורן, ואחים ואחיות( מרפאים ומרפאות) כמו ׳פלורנס ניטינגל׳ מיסדת מקצוע הסיעוד, וכמו אולי שכנים שלכם בבניין שעובדים יום ולילה למענכם בבתי חולים-וחלקם כעת גם חלק מקבוצה/ משלחת ענקית של ישראל שיצאה לאזור מוכה האסון בנפאל.
תודה ⌛

גאה בכם צוותי הרפואה הישראליים בארץ ובעולם. ישראל מעצמה בין לאומית רפואית טכנולוגית ובטחונית.

זיו צח

זיו צח-חוקר וכותב על טכנולוגיות רפואיות ומדעיות. לשעבר מקים ומנהל מחלקת הנדסה רפואית של בית חולים אסותא. פרטים נוספים כאן באתר תחת תפריט "אודות" ותפריט "Ziv Zach" הסבר מאת זיו צח על טכנולוגיות חדישות לשימוש בבית בהופעת טלויזיה בערוץ 2 https://www.youtube.com/watch?v=FtNYoSUkSFg&app=desktop

You may also like...